1969 Yılında Kırıkkale’de doğmuşum.Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümü’nde 1 yıl okuduktan sonra 1990 da girdiğim Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldum.

Üniversitenin ilk yılından itibaren çalışmaya başladım.Okul içinde açılan sınavı kazanarak Rıfat Aras hocam sayesinde spikerliğe başladım. Sayısız organizasyonda gönüllü sunuculuk,belediye Hastanesi’nde gönüllü hemşirelik yaptım. Bu arada Libya Kültür’deki kursa katılarak makrome eğitimi aldım. 1992′de Türkiye polis Radyosu’na spiker olarak başladım. 1994-95 te Trt’de 25.Saat isimli programla televizyona adım atmış oldum. Daha öncesinde bir boya firmasının Yedi Renk isimli televizyon projesinde  ve Anadolu Üniversitesi’nde çekilen makarna programında görev almıştım ama gerçek manada televizyonculuğa Rahmetli Ali Atakul’un prodüktörlüğünü yaptığı 25.Saat’le başladım demek bana daha doğru geliyor.

1995-97 Arasında çeşitli kozmetik firmalarında organizasyon yöneticiliği yapıp,binlerce kişiye motivasyon ve pazarlama teknikleri dersleri verdim.Daha sonra bir kompresör firmasında çalıştım.Şimdi ne alaka diyeceksiniz, kozmetikle kompresör kelimelerinin ilk 2 harfi uyuyor:)

Ardından Ortadoğu Amme İdaresi’nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katılıp bitirdim.Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla  İlişkiler ve Francihising müdürlüğü yaptım.

1997 de yine televizyon sunuculuğuna döndüm. Hani sahne tozu yutan vazgeçemezmiş ya…Trt Gap’ta çeşitli programlar sundum, 1998-2000 yılları arasında hem Trt’de çalışıp, hem de Özel Yaşam Hastanesi’nde halkla ilişkiler müdireliği yaptım.

2001 Yılında  tam yurtdışına yerleşme kararı almışken Samanyolu televizyonundan aldığım teklifi değerlendirip  çalışmaya başladım. Yüzük Taşı, Mutluluk Yolu ve ardından Kimse Yok Mu isimli programlarını sundum. “Kimse Yok mu ” sunuculuk anlamında benim 2.miladım oldu diyebilirim.Kimse Yok mu ile eş zamanlı  olarak TRT’de Gün Başlıyor  programını sundum.

Yaşadıklarımı, izlenim ve deneyimlerimi 3 kitapta topladım,insanlar yüreklerini dondurmasın diye 3 de şiir albümü yaptım. ve en önemlisi çocuklarımız sevgi ile büyüsünler diye de masallar yazdım. Filiz Sabuncu’nun iki masalının da bulunduğu “İkbal’den Masallar” çocuklar tarafından çok beğenildi.Kategori: Aşçılar
 • No Related Post

“İkbal Gürpınar” için 110 Yorum yapıldı. Siz de yorum yapın.

 1. selçuk samsun ayvacık diyor ki:

  merhaba ilkbal abla şiirleriniz çok güzel

 2. fatma diyor ki:

  ikbal hanım damar tıkanıklığı için limon ve sarımsak ile yapılan bir karışım söylemişsiniz oktay ustanın programında lütfen bana da yazarmısınız?arkadaşlar tam anlatamadı.yanlış bir şey yapmayayım. ilgilenirsen çok sevinrim. şimdden teşekkür ederim.

 3. yeliz ceylan diyor ki:

  merhaba ikbal abla ben yeliz düzceden seni cok seviyorum

 4. yakişikli diyor ki:

  ikbal sen benim hemşerimsin ve cok güzelsin sana hayranim

 5. meral diyor ki:

  selam ilkbal hanim sizi cok seviyorum. Ben sizi kanal 7 de tanidim neden bitirdiniz oprogrmi isvece geldiniz ben burda ikamet ediyorum tekrar gelmeyi dusunuyormusunuz?cevap yazarsaniz menmun olurum

 6. behiye belice diyor ki:

  slm ikbal abla seni çok seviyorum güler yüzlüğün ve insalığın çok güzel hep öğle kal allaha emanet olun

 7. ayfer diyor ki:

  dünya tatlısı bir insansın canım ablam seni birde dünya gözüyle görmek nasip olsa ahhhhhhh ah ordu ya yolun düşse gelmez miyim seni görmeye

 8. şeyda diyor ki:

  ikbalcim ablacım sizi ilgiyle takip ediyorum .allaha emanet olun sizler allah dostusunuz size çok ihtiyacımız var hep var olun.
  .

 9. gülbeyaz diyor ki:

  mrb ikbal abla sizi çok seviyorum 20 ocak ta bandırmaya geliyormuşsun rica etsem tam adresi öğrenebilir miyim annem sizin hayranınız ve sizi görmek istiyo lütfen cevap yazın bekliyorum

 10. aylın kozan diyor ki:

  slm ikbal abla nasılsın seni çook seviyorum beyenerek izliyorum hiç kaçırmıyorum . İkbal ablacım senden bi ricam var benim kuzenimin dügünü var sizi davet etsek gelirmisiniz çünkü oda sizi çok seviyor gelmenizide çok istiyor bende ona dügün hediyesi olarak gördüm. tlf nımaramı vercem ararsanız sevinirim.bu adrese cvp yazarsanız sevinirim çok mutlu edersiniz beni.ankara nın BEYBAZARINDA OTURUYORUZ …

Yorum yapın

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.